שיפור מהירות אתר

 

מהי החשיבות הנלווית למהירות טעינת האתר? כיצד תוכלו לבדוק את מהירות האתר שבבעלותכם וכיצד ניתן להאיץ את מהירות האתר? כל מה שצריך וחשוב לדעת על האצת אתרים בכתבה שלפניכם.

לפני מספר שנים בודדות, כאשר היקף פעולות הגלישה מסביבת המובייל החל לצבור תאוצה, ענקית החיפוש גוגל ערכה מחקר מקיף בנושא הרגלי הגלישה של כולנו בסביבת המובייל ובמסגרתו התברר כי למעלה מ-50% מהגולשים במכשירים הניידים נוטים לנטוש אתרים שזמן הטעינה הממוצע שלהם עולה על 3 שניות!!!

ממצאי המחקר של גוגל מתווספים לממצאי מחקרים נוספים המעידים על חשיבותה הרבה של מהירות טעינת דפי האתר, כאשר כל שנייה קובעת ולמעשה בכל שניית טעינה נוספת אתם עלולים לאבד יותר ויותר גולשים שהתכוונו להיכנס לאתרכם ולבצע בו פעולות גלישה כאלו ואחרות.

LOADING – האויב מספר 1 של כל אתר

סימן ה-LOADING (זמן טעינה) המוכר לכולנו, הוא אחד מהאויבים הגדולים של כל אתר אינטרנט המעוניין לשפר את מיקומו בתוצאות הדירוג במנוע החיפוש של גוגל ולכל אתר המעוניין לאפשר לקהל הגולשים בו ליהנות מחוויית גלישה מיטבית. טעינה איטית של דפי האתר עלולה להיווצר מסיבות שונות (על חלק מהן נרחיב בהמשך) והיא מהווה את הגורם מספר 1 לנטישת אתרים עוד בטרם תחילת פעולות הגלישה בהם.

זמן טעינה אידיאלי של כל אתר אינטרנט באשר הוא הינו עד שנייה אחת במקרים בהם הגלישה מתבצעת דרך המחשב השולחני ועד 3 שניות במקרים בהם פעולת הגלישה מתבצעת בסביבת המובייל. במידה ואתרכם איננו עולה במלואו בפרק הזמן הזה, תדרשו לבצע פעולה של האצת אתרים.

חשוב לדעת: מהירות האתר מהווה את אחד מהפרמטרים המרכזיים של גוגל לקביעת דירוג האתר, ולכן, לפני כל הליך קידום אתרים, קיימת חשיבות רבה לבדיקת מהירות טעינת האתר.

כיצד ניתן לבדוק את מהירות טעינת האתר?

לצורך בדיקת מהירות טעינת האתר, כל שתצטרכו לעשות הוא להקליד את כתובת האתר המדויקת בשורת הכתובות, ללחוץ על הלינק המופיע בתוצאות החיפוש ולתזמן את משך טעינת האתר. מומלץ לבצע את הבדיקה באופן זה במספר מכשירים שונים (נייחים וניידים כאחד) ובמספר דפדפנים שונים. כמו כן, תוכלו לבצע בדיקה באמצעות מערכת הבדיקות של גוגל ולהיחשף לדירוג האתר בהתאם למספר פרמטרים שונים וביניהם זמן טעינת דפי האתר.

מה גורם לאתר שלכם להתעכב בטעינתו?

ישנם לא מעט פרמטרים המשפיעים באופן ישיר ועקיף על מהירות טעינת האתר, כאשר בין היתר הגורמים המרכזיים המעכבים את טעינת האתר נכללים:

  1. סוג השרת המשמש אתכם למטרות אחסון האתר ו/או חבילת אחסון אשר איננה תואמת את סוג האתר
  2. קוד אתר מיושן ו/או לא תקני
  3. הימצאותם של תוספים/יישומים אשר אינם מתפקדים ביעילות
  4. עומס יתר של קבצים במשקל גדול
  5. עומס יתר של הפניות
  6. אי שימוש בזיכרון מטמון
  7. ריבוי של משאבים הנדרשים לצורך טעינת דף האינטרנט בדפדפן

וגורמים נוספים שכל אחד מהם עלול להשפיע בצורה כזו או אחרת על קצב טעינת האתר.

 

פעולת האצת אתרים – מה חשוב לדעת ?

האצת אתרים היא למעשה פעולה הכרחית לכל סוגי האתרים אשר אינם עומדים בקריטריון המהירות הנדרש: 1 שנייה לטעינת אתרים בסביבת המחשב השולחני ועד 3 שניות לטעינת אתרים בסביבת המובייל. במקביל, גם לאתרים העומדים בקריטריון המהירות הנ”ל, מומלץ לבצע בדיקת מהירות יסודית בנוגע למשך טעינתם של דפי אינטרנט כאלו ואחרים המופיעים באתר, וזאת על מנת לוודא שכל אחד מדפי האתר נטענים במהירות הנדרשת בכל רגע נתון.

לפני שמבצעים פעולת האצת אתרים, קיימת חשיבות רבה לבדיקת חבילת האחסון הקיימת והתאמתה לסוג האתר והיקף הקבצים והתכנים המופיעים בו. במקביל, מומלץ לבדוק את גודל הקבצים השונים באתר, את אופן תפקוד קוד האתר ואת הגודל המקסימאלי של כלל המשאבים המופיעים בכל דף אתר.

פינק מדיה מציגה: האצת אתרים במהירות האור…

אנחנו בחברת פינק מדיה, מאפשרים לכלל לקוחותינו ליהנות משירותי האצת אתרים המיועדים למטרות מיטוב מקסימאלי של מהירות טעינת דפי האתר. שירות זה מיושם על ידינו גם במסגרת הליכי בניית אתרים וגם במסגרת הפעולות המקדימות אותן אנו מבצעים לפני הליכי קידום אתרים במנועי החיפוש. רוצים שהאתר שלכם ייטען במהירות האור? לחצו כאן